Ohjelma:
VK 18

Maanantai-Sunnuntai
9:00- 10:00 Kuhmoinen, rukousaamu joka päivä
Maanantai 29.4
17:30 Vastuunkantajien palaveri
19:00 Vanhimmiston kokous
Tiistai 30.4
19:00 Sanan ja rukouksen ilta, Reijo Heikkilä
Torstai 2.5
10:00 Rukousaamu temppelillä
18:00 Kuhmoinen, Evankeliumin ilta, Kuhmalahden ryhmä
Sunnuntai 5.5
11:00 Ehtoollisjumalanpalvelus, Seppo Virtanen, Reijo Heikkilä
VK 19

Maanantai-Sunnuntai
9:00- 10:00 Kuhmoinen, rukousaamu joka päivä
Tiistai 7.5
19:00 Sanan ja rukouksen ilta, Elina Hartman
Torstai 9.5
18:00 Kuhmoinen, Evankeliumin ilta, Jussi Heikkilä
Perjantai-lauantai
10 - 11.5.2019 Eäät elämään-keräys
VK 20

Maanantai-Sunnuntai 9:00- 10:00 Kuhmoinen, rukousaamu joka päivä
Maanantai 13.5
15:00 Laulhetki Pihlajakodissa
16:00 Lauluhetki Visapuistossa E-talo
17:00 Lauluhetki Pienkodeilla
Tiistai 14.5
19:00 Lähetysilta, Hannu Lahtinen, Pentti Hyttinen
           Kirjoitetaan vangeille kirje (tuo postimerkit)
Torstai 16.5
10:00 Rukousaamu temppelillä
18:00 Kuhmoinen, Evankeliumin ilta.
           Evankelioimisryhmä Hyvä Sanoma ry:stä
Lauantai 18.5
8:00 alkaen temppelin pihasiivoustalkoot
Sunnuntai 19.5
11:00 Raamattutunti, Tapani Vesalainen, Arto Ojala
           Rukoillaan Pyhän Hengen täyteyttä odottavien puolesta
VK 21

Maanantai-Sunnuntai 9:00- 10:00 Kuhmoinen, rukousaamu joka päivä
Maanantai 20.5
15:00 Sanaa, kahvit ja ruokakassien jako
Tiistai 21.5
19:00 Sanan ja rukouksen ilta, Minna ja Juha Muje
Keskiviikko 22.5
18:00 Yhteiskristillinen naistenilta Särsjärven leirikeskuksessa
Torstai 23.5
18:00 Kuhmoinen, ei tilaisuutta
Lauantai 25.5
10:00 alkaen temppelin siivoustalkoot (ikkunoiden pesu ym.)
Sunnuntai 26.5
14:00 Yhteistilaisuus Päijälän Kristillisen yhdistyksen kanssa
           Päijälän rukoushuone, Orivedentie 1613, Kuhmoinen
           Puhuvat: Reijo Heikkilä, Hannu Lahtinen
           Yksinlaulu ja musiikki: Ulla Haili
Sunnuntai 26.5
16:00 Kotikokous:  Minna ja Juha Muje, Valkamantie 6, 17500 Padasjoki
           Jussi Heikkilä
VK 22

Maanantai-Sunnuntai
9:00- 10:00 Kuhmoinen, rukousaamu joka päivä
Maanantai 27.5
17:30 Vastuunkantajien palaveri
19:00 Vanhimmiston kokous
Tiistai 28.5
19:00 Sanan ja rukouksen ilta, Arto Ojala
Torstai 30.5
18:00 Kuhmoinen, Evankeliumin ilta, Pauli Rahkonen
           Kerätään lahja Babtistien Raamattukoululle
Sunnuntai 2.6
11:00 Ehtoollisjumalanpalvelus, Eero Virtanen, Erkki Viertiö
VK 23

Maanantai-Sunnuntai
9:00- 10:00 Kuhmoinen, rukousaamu joka päivä
Tiistai 4.6
19:00 Sanan ja rukouksen ilta, Eino Santala
Torstai 6.6
18:00 Kuhmoinen, Uuden elämän ilta.
           Vieraanan ystäväseurakuntamme pastorit Venäjältä ja Ukrainasta
           Yksinlaulut ja musiikki: Päivi Nironen
Sunnuntai 9.6
MAAKESKEN KESÄJUHLAT
Juhlapuhujana: Jarmo Makkonen
Musiikki: Yhteiskristillinen musiikkiryhmä
Tilaisuudet johtaa: Eino Santala ja Merja Manelius
Väliajalla ruokailut ja kahvit

Huom!
juhlat pidetään Helluntaitemppelillä
Kauppatie 4, 17500 Padasjoki
.